PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12015}

Zmowa

7,4 4 576
ocen
7,4 10 1 4576
Zmowa
powrót do forum filmu Zmowa

najbardziej szokuje mnie fakt, że po tym jak schwytano morderców i wymierzono im sprawiedliwość, mieszkańcy wsi zamiast odetchnąć z ulgą, nadal uprzykrzali życie rodzinie Sitków do tego stopnia, że ojciec Sitek popełnił samobójstwo. normalny człowiek cieszyłby się, że mordercy zostali straceni i nie będą go więcej zastraszać, a oni jakby nie patrzeć stoją do dziś po ich stronie. gardzę tymi ludźmi, nigdy nie pojadę do Zrębina.

efka93

Mieszkam 33 kilometry od tej miejscowości. Z opowiadań rodziców i dziadków mogę jedynie wysunąć wniosek taki, że ten morderca miał jedyny ciągnik we wsi. W tamtych czasach to był skarb bo ciągnikiem można 10 razy, a nawet szybciej wykonać prace w polu niż zrobiłby to człowiek. Mentalność mieszkańców - liczy się kasa, kasa i kasa. W chwili gdy ten bandyta poszedł do więzienia nie było już ciągnika na wsi. Ja nie rozumiem jak można chronić takich ludzi tylko po to by w polu mieć lżej. Rozumiem, że Sojda mógł mieć psychikę z żelaza ale żeby tak cała wieś? Ja bym tak nie mógł żyć.

ocenił(a) film na 8
bartek14830

Skąd dokładnie jesteś,bo ja mam podobną odległość tam?Niestety "zaściankowe wieśniactwo",które zostało zdominowane,przez Jana Sojdę.Do dzisiaj ludzie stamtąd omijają ten temat...Nie dziwie się w sumie im,gdyby miało miejsce u mnie taka okrutna zbrodnia, to bym uciekał na drugi koniec Polski.

Wojtas998

Z okolic Łoniowa.

ocenił(a) film na 8
bartek14830

A to ja z Mielca

ocenił(a) film na 7
efka93

To prawda. Polecam książkę "Nie oświadczam się" Wiesława Łuki, która jest zresztą podstawą scenariusza filmu. Autor szczegółowo opisuje śledztwo i proces oraz swoją wizytę w Zrębinie 25 lat później.

ocenił(a) film na 10
efka93

To samobójstwo było przed schwytaniem winnych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones