PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=689}
6,6 7 409
ocen
6,6 10 1 7409
Pestka
powrót do forum filmu Pestka

Piękny.

ocenił(a) film na 7

Bardzo udany melodramat. Polski film romantyczny pozbawiony kiczu. Bardzo dobry utwór oparty na motywach powieści Anki Kowalskiej.

?Pestka? niezwykle mi się podobała. Zostałem zauroczony i oczarowany. Film ten prezentuje ciekawą muzykę i kreacje aktorskie. Niektóre sceny są tu pomysłowo zbudowane [np. on jedzie do niej, a ona w tym czasie wstaje otworzyć drzwi, gdyż słyszy dzwonek; ona dochodzi do drzwi, on dojeżdża do jej mieszkania; ona otwiera, a on stoi w drzwiach].

Co prawda montaż jest niedokładny, dźwięk pozostawia bardzo wiele do życzenia, niektóre poruszane tematy są słabo rozwinięte, inne tylko zahaczone lub skutecznie ominięte, ale mimo to, opowiadana historia bardzo mi się podobała.

8 /10

KYRTAPS

Zgadzam się z opinią. Montaż momentami świetnie zmontowany (zapewne dzięki Jandzie), dość oryginalny, ale czasami widać jego wady, np. zbyt szybkie przeskoki pomiędzy scenami czy zbyt krótko pokazana dana scena/miejsce. Muzyka dobra, bardzo dodała klimatu filmowi. Niestety nie do końca pewne wątki zostały rozwinięte, stąd tylko niezły. Jak na debiut reżyserski było dobrze.

ocenił(a) film na 10
KYRTAPS

Nie jestem znawcą filmów, więc mogę tylko dodać, że bardzo podobał mi się scenariusz. Jakość dźwięku faktycznie była słaba, ponieważ czasem nie mogłam zrozumieć co mówią aktorzy. Dla mnie najważniejsze są emocje, które wywołał we mnie ten film, a one były niezwykle silne.

ocenił(a) film na 10
KYRTAPS

Książkę czytałam, nie raz- genialna. Film obejrzałam, nie raz-świetny!!! Dostrzegam różnice między książką, a filmem ale po jego obejrzeniu nie byłam rozczarowana i przyznaję, za każdym razem gdy go oglądam na końcu niejedna łezka się pojawia. Janda? W tym filmie wyjątkowo atrakcyjna

ocenił(a) film na 10
agapoem

ja po obejrzeniu nie mogłam wprost dojść do siebie, ten film naprawdę mną wstrząsnął! i nie chodzi nawet o historię miłosną. przepięknie pokazana Warszawa, doskonała gra aktorska, poruszające dialogi i zakończenie...naprawdę, ostatnio takie ciarki miałam po obejrzeniu "Into the wild". Wiecie jak to jest? Kiedy jeszcze kilka minut po zakończeniu siedzisz w fotelu i...aach! teraz koniecznie muszę przeczytać książkę! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones