PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=689}
6,6 7 409
ocen
6,6 10 1 7409
Pestka
powrót do forum filmu Pestka

Księżka jest przepiękna, dlatego nie mogłam uwierzyc jak natrafiłam na film. No i niestety się mocno zawiodłam.Gorszej kandydatki na Agatę już nie było.

ocenił(a) film na 4
BigMaMa

Ksiazki nigdy nie czytalam, ale slyszalam o niej duzo dobrego, chyba zrobilam blad ogladajac najpierw film, ktory jako taki nie zrobil na mnie dobrego wrazenia, banalne romansidlo. Najwiekszym bledem bylo chyba drastycznie zmienic wiek glownej bohaterki, bo zachowania mlodej kobiety nie mozna przypisac dojrzalej z bagazem doswiadczen, czy odwrotnie, to zupelnie zmienia tresc.
Nieudolnie mieszano lata 60. i pozniejsze 90.,(znaczek pocztowy z PRLu, a taksowki z 4-kowej korporacji, no tylko tej jedynej:), Warszawe pokazano z jakiejs dziwnej strony (trudno bylo rozpoznac Zoliborz gdzie dziala sie akcja ksiazki), a do tego mieszano, nie wiem dlaczego, plenery w Sopocie. Oczywiscie adaptacja nie musi byc wierna ksiazkowemu pierwowzorowi, ale tu p. Janda posunela sie chyba zbyt daleko, skoro ksiazka jest lubiana, a film najczesciej nie.

ocenił(a) film na 7
ewa_adamska

Posunęła się nie tyle daleko co był to krok samolubny. No bo jak niezbyt urodziwa kobieta może obsadzać siebie w roli pięknej, roztrzepanej brunetki? Moim zdaniem Janda się tym ośmieszyła. Film - klapa, książka - skarb !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones