PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32851}

Guwernantka

All This, and Heaven Too
8,1 855
ocen
8,1 10 1 855
Guwernantka
powrót do forum filmu Guwernantka

Dużo w tym filmie pewnego rodzaju uproszczeń zaś postacie mimo pewnych psychologicznych rysów czasami były dla mnie zbyt czarno-białe, szablonowe niemalże baśniowe. Ale z drugiej strony można je potraktować symbolicznie jako wykładnię pewnych życiowych wartości. Miłość jest tutaj ukazana w sposób który należy z góry pochwalić - gdy jedna się kończy - ta niemożliwa romantyczna i z mezaliansu może zacząć się inna - guwernantka znajduje szczęście u boku innego mężczyzny. Los daje drugą szansę zaś my nie powinniśmy się za bardzo poświęcać dla spraw które i tak nie uratują naszego życia. W tym filmie widać już pewien rys na romantycznych ideałach które pryskają tutaj jak bańki mydlane.

Polecam też Mayerling z 1939 roku tez Litvaka i ze wspaniałą rolą Boyera - to naprawdę świetny aktor - każdy film przy nim zyskuje. Zakochany mężczyzna to jego specjalność.
7,5/10 polecam

ariel27

Witaj! Może wiesz, gdzie można zdobyć film "Guwernantka" z polskim lektorem lub napisami? Będę wdzięczna za pomoc.Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
IrenaSz

hejka niestety oglądałem fil z eng napisami i z tego co szukałem trudno o polskie napisy zwłaszcza w tego typu filmach pozdrawiam serdecznie adry

ocenił(a) film na 8
IrenaSz

jest na cda :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones