PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4521}
6,3 779
ocen
6,3 10 1 779
Chce mi się wyć
powrót do forum filmu Chce mi się wyć

Bardzo znamienna scena ze swiatelkami w oknach przypomina mi jeden z obrazow Beksinskiego. Mam ogromny sentyment do tego filmu. No i Pan Baka doskonaly jak zawsze.

Kirq

to jeden z lepszych filmow z Baką i oczywiscie swietna Dorota Pomykała-wlasciwie dwie osoby tylko są bohaterami filmu-izolują sie przed rzeczywistoscią stanu wojennego-oglądają telewizję,piją wódkę i zatracają sie w seksie,żeby zapomnieć,uciec ale okazuje sie że ciagle pozostają samotni i bezsilni

ocenił(a) film na 6
ganz74

Film ma kilka słabych punktów, jednak jego najmocniejszą stroną jest w mojej opinii wartość symboli: seks jako ucieczka przed pustką i brutalnością rzeczywistości stanu wojennego, przytaczany przez bohatera utwór "Stairway to Heaven" czy świeczki w oknach. Mirosław Baka rewelacyjny w roli głównej.

ocenił(a) film na 8
Puella

Jest kilka fajnych scen, jak na przykład gdy Baka zapala i gasi świeczkę wymieniając znajomych, którzy zdążyli uciec z tej szarej rzeczywistości.

użytkownik usunięty
Kirq

Jak ktoś miał głowe na karku to nie miał szarzyzny tylko kolor, a jak ktoś był nieudacznikiem to miał.
I dzisiaj jest tak samo wiec nie ściemniaj że nie.

Co ty wiesz o PRLu.

użytkownik usunięty
Aldon

a ty co wiesz

Kirq

"film swietnie pokazuje PRLowska beznadzieje i szarzyzne."
---------------

Szkoda tylko, że dziś beznadzieja nie mniejsza, tyle że otoczona krzykliwymi kolorami i jeszcze większym bezguściem. Na lepsze zmieniło się głównie tyle, że można swobodnie wyjeżdżać i mieć złudzenie, że prawo głosowania to jakikolwiek wpływ na władzę...

jan_niezbedny0

Dokładnie. Popieram.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones