PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33551}

Żegnaj, moja konkubino

Ba wang bie ji
8,0 4 217
ocen
8,0 10 1 4217
8,3 10
ocen krytyków
Żegnaj, moja konkubino
powrót do forum filmu Żegnaj, moja konkubino

W rankingu 100 najlepszych chińskich produkcji strony http://www.timeoutshanghai.com film ,,Ba
wang bie ji" wylądował na pierwszym miejscu. Nie dziwota!
Z czystym sumieniem można powiedzieć, że jest jednym z najlepszych dzieł, którymi może pochwalić
się chińska kinematografia, jest prawdziwą perłą w jej koronie. Zaczynając od początku: ,,Ba wang
bie ji" jest filmem niesamowicie złożonym, kompleksowym, mistrzowsko zrealizowanym na wielu
poziomach- poczynając od reżyserii i estetyki, kończąc na bardzo dobrej grze aktorskiej duetu
Cheung i Zhang oraz wyraziście zagranej przez Gong Li postaci Juxian. Seans ,,Ba wang bie ji"
zabiera widza w niemal trzygodzinną podróż po XX-wiecznych Chinach, doświadczających
gigantycznych przemian rodzących wiele dramatycznych wydarzeń, w tym Rewolucję Kulturalną.
Reżyser w spektakularny sposób pokazuje, jak przerażające skutki niesie ze sobą porzucanie
starego, kroczenie ku nowemu- obraz jest co najmniej przygnębiający i niezwykle naturalistyczny
przy ukazaniu psychiki ludzkiej. Jednak ,,Ba wang bie ji" nie jest jedynie dramatem, ale także filmem
o sztuce, pasji, dla której poświęca się w całości, do momentu zatarcia granicy między sztuką i życiem.
W kilku scenach przenosimy się do przedstawień Beijinskiej Opery- zjawiskowej i świetnie odegranej
przez duet aktorski Cheung i Zhang. Wizualnie ,,Ba wang bie ji" zachwyca. Główny motyw muzyczny
zapada w pamięć, tak jak i wiele ze scen i wypowiedzi bohaterów.
Podsumowując: chcesz poznać nieco chińskiej kultury, tradycji, historii, dać się zachwycić pięknem
Beijinskiej Opery, a nade wszystko jesteś żądny prawdziwej uczty dla oczu oraz umysłu?
Polecam ci ,,Ba wang bie ji". To jedna z tych produkcji, które pamięta się przez długi czas.

ocenił(a) film na 9
madeleine_eadig

Podpisuję się pod tym z całego serca :)

ocenił(a) film na 8
chemas

Ja tez. Bardzo dobry film

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 8
madeleine_eadig

Popieram

ocenił(a) film na 10
madeleine_eadig

Powiedziałabym, że nawet czarna perła kinematografii. Jestem wręcz pod ogromnym wrażeniem tego filmu. Coś przepięknego!
Nawiasem mówiąc, wspaniały awatar!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones