PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33551}

Żegnaj, moja konkubino

Ba wang bie ji
8,0 4 217
ocen
8,0 10 1 4217
8,3 10
ocen krytyków
Żegnaj, moja konkubino
powrót do forum filmu Żegnaj, moja konkubino

Miałam okazję zobaczyć ten piękny film na Filmbox Arthouse. Coś cudownego. Niesamowicie ujmujący klimat, wspaniała scenografia, kostiumy, muzyka - oraz te aktorstwo (acz żadnym sekretem jest, iż to właśnie Leslie Cheung był najjaśniejszą gwiazdą tego obrazu - kreacja Dieyi była wręcz rewelacyjna). Sama historia również przepiękna. Jedno z najpiękniejszych dzieł kinematografii, jakie mogłam ujrzeć - chociaż przyznam, że w moim osobistym rankingu zajmuje nawet pierwsze miejsce.

Zdaje się, że najmocniej mnie ujęły sceny pierwszego spotkania Dieyi i Juxian oraz "ostatni występ" króla i jego konkubiny, chociaż wiele było momentów równie chwytających za serce.

ocenił(a) film na 10
Ksiezniczka_Mordoru

Achhhh ten Filmbox Arthouse jak zwykle nie zawodny!!! Dzięki niemu obejrzałem tyle zapomnianych i przykurzonych filmów, które są jak najbardziej warte uwagi!!! Ten film jest tego przykładem, jedyny minus to to że grafika nie jest HD, ale dla filmów z dobrym tłumaczeniem napisów warto nie oglądać  HD! Odnośnie filmu, sprawdzi się zarówno jako bardzo ciężki dramat (szczególnie końcówka), jako film historyczny, jako film o operze pekińskiej. Takich filmów ze świecą szukać! Masz rację Leslie Cheung wymiata. Czemu nie dostał nominacji do Oscara? Nie wiem. Dodatkowo film podejmuje wiele wątków na raz i nie jest przy tym chatyczny, nie ma w nim ani jednej niepotrzebnej sceny. Muzyka, scenografia, kostiumy i to wszystko ze sobą idealnie współgra. Co najważniejsze nie ma podczas oglądania odczucia taniego Hollywoodzkiego dramatu, tylko to wydaje się jakby na żywo wszystko zostało nakręcone! U mnie też jest bardzo wysoko w rankingu. Napewno jest tym filmem, o którym się nigdy nie zapomni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones